Publications Languages Brasil Dansk Deutsch English Espanol Farsi Finnish Francais Greek Hungarian Italia Japanese Latvian Polish Portuguese Svenska
This is the official website for Nicotine Anonymous World Services. Any unauthorized website using Nicotine Anonymous' name and providing information, opinions, literature or outside links to other websites are not and have not been approved by Nicotine Anonymous World Services.

Publications

Nasze obietnice


Po ścieżce ku wolności, radości i spokoju ducha prowadzeni jesteśmy przez Dwanaście Kroków AN. Pozwalają nam one uniknąć pułapek głodu, niepokojów, braku kontroli

U wielu z nas poprawa fizyczna nastąpiła niemal natychmiast. Wróciły zmysły smaku i węchu, świat nabrał jasności i nowych kolorów. Nasza pewność siebie utwierdzana jest szczerym przeświadczeniem, że Siła Wyższa wyciągnęła nas z ze stanu, który nam coraz bardziej szkodził. Już nie musimy więcej odpowiadać na \"zew głodu\". Zdecydowaliśmy się poprosić o pomoc, którą ten program oferuje, co w znacznym stopniu uchroniło nas przed ryzykiem przedwczesnej śmierci wywołanej zażywaniem nikotyny. Świadomość tego, co uniknęliśmy przynosi nam wielką ulgę!

Nauczyliśmy się być asertywni w sytuacjach, w których wcześniej reagowaliśmy agresją lub biernością. Zaczynamy kochać siebie samych.

Stopniowo, nasze zainteresowanie przechodzi z nikotyny na AN. Wspomnienie naszego uzależnienia powoli odchodzi w niepamięć, pozostają tylko mityngi, które ku przestrodze przypominają nam o naszym dawnym nałogu.

Zdrowie jest teraz dla nas nowym doświadczeniem. Pokornie dziękujemy za dar i rozumiemy, że przez ten zdrowotny program przeprowadziła nas Siła Wyższa, która zrobiła dla nas to, czego my byśmy zrobić dla siebie nie potrafili.

Tłumaczenie Dobromir Kaźmierczak